headerLogo2b-18pt-myriadpro

İsa Filmi

 

jesus-movieİsa filmini izlediniz mi? Tarih ve Kutsal Kitap’a göre doğruluğundan emin olmak amacıyla 450’den fazla din önderi ve akademisyen bu filmin senaryosunu değerlendirmiştir. Senaryo Luka Müjdesi’ni temel almaktadır ve filmde İsa’nın söylediği hemen hemen her söz Kutsal Kitap’tandır. Bundan yaklaşık 2000 yıl öncesinin Filistin kültürünü resmetmek için büyük bir çaba gösterilmiştir. Buna tarihin o döneminde kullanılan 35 renkte el dokuması giyisi de dahildir. Olanaklar elverdiğince, sahneler, gerçek olayların geçtiği yerlerde çekilmiştir.

İsa filmi, 1979 yılında çıktığından beri 1.000’in üzerinde dile çevrilmiştir. Tarihte en fazla dile çevrilen ve izlenen film olmaya devam etmektedir.

İsa filmini izlemek için aşağıdaki link’i izleyin:

İsa filmi

“Zambakların nasıl büyüdüğüne bakın! Ne çalışırlar, ne de iplik eğirirler. Ama size şunu söyleyeyim, bütün görkemine karşın Süleyman bile bunlardan biri gibi giyinmiş değildi.

Ey kıt imanlılar, bugün var olup yarın ocağa atılacak olan kır otunu böyle giydiren Tanrı'nın sizi de giydireceği çok daha kesindir. 'Ne yiyeceğiz, ne içeceğiz?' diye düşünüp tasalanmayın. Dünya ulusları hep bu şeylerin peşinden giderler. Oysa Babanız, bunlara gereksinmeniz olduğunu bilir. Siz O'nun egemenliğinin ardından gidin, o zaman size bunlar da verilecektir.” (Luka 12: 27-31)

“Ben size şunu söyleyeyim: Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır.” (Luka 11: 9-10)